کوله پشتی 1398/06/12

آماده کردن کوله پشتی برای سفر یک مهارت کاملا متفاوت از بستن چمدان است. برای شروع می توانیم این نکته را در بین نکاتی درباره آماده کردن کوله پشتی گوشزد کنیم که وزن کیف شما وقتی که آن را روی شانه حمل می کنید با زمانی که آن را پشت سر خود روی زمین می کشید اهمیت بیشتری پیدا می کند و از آنجایی که بیشتر کوله پشتی ها دارای یک جای بزرگ هستند که دسترسی به آن از بالای کیف امکان پذیر است، قرار دادن اشیا و لوازم در جای اشتباه درون یک کوله پشتی می تواند به سختی در هنگام در آوردن آن ها از کوله پشتی منجر شود. مثلا فرض کنید که می خواهید پاسپورت خود را در میان تعداد زیادی لباس کثیف درون کوله پشتی پیدا کنید بنابراین مهم است بدانیم که چگونه به بهترین روش کوله پشتی خود را آماده کنیم و چه چیزهایی را چگونه و به چه ترتیب درون آن قرار دهیم.


یک کوله پشتی انتخاب کنید که مناسب سفرتان باشد
برخی از کوله پشتی ها دارای چرخ های کوچکی هستند و مزیت این چرخ ها این است که لازم نیست کوله پشتی خود را همیشه و همه وقت روی دوش خود حمل کنید. برخی دیگر از کوله پشتی ها به یک توبره تبدیل می شوند و این باعث می شود دسترسی به جاهای اصلی کوله پشتی برایتان آسان تر باشد. بسته به برنامه ریزی سفر و لوازمی که برای سفر همراه خود می برید، چندین گزینه برای انتخاب در بین نکاتی درباره آماده کردن کوله پشتی وجود دارند که ممکن است از کوله پشتی هایی که درب آن ها از بالا باز می شود، مفیدتر باشند. فرقی نمی کند کدام یک از این کوله پشتی ها را انتخاب کنید زمانی که قصد دارید یکی از آن ها را بخرید، کمی وسایل درون آن بگذارید تا سنگین تر شود و امتحان کنید که آیا وقتی آن را بر دوش می گیرید راحت هستید یا خیر. بندهای کوله پشتی را جوری تنظیم کنید که کیف در نقطه مناسبی در پشت شما قرار گیرد و به کمرتان فشار وارد نکند. دقت کنید که بندهای کوله پشتی به اندازه کافی راحت هستند و وقتی حرکت می کنید در جای خود ثابت می مانند یا خیر و آیا بندی برای دور کمرتان وجود دارد که بارهای سنگین تر را بتوانید راحت تر حمل کنید. هرگز بدون اینکه کوله پشتی را از هر جهت امتحان نکرده اید، آن را در بین روش های آماده کردن کوله پشتی با خود به سفر نبرید.

وزن بار خود را به حداقل ممکن برسانید
این امکان همیشه وجود دارد که مثلا به علت اعتصاب راننده های اتوبوس محلی یا هر دلیل دیگری مجبور شوید یک مسیر را به جای سوار شدن بر اتوبوس به طور پیاده طی کنید. در چنین موقعیتی همچنان که در حال طی کردن آن مسیر هستید، به خصوص اگر مسیر سربالایی و سختی باشد، از اینکه تعداد زیادی اشیا و لباس ها را تنها به این علت که شاید مورد استفاده تان قرار بگیرد در کوله پشتی سنگین خود گذاشته اید، پشیمان خواهید شد. برای مثال مرتب از خود سوال خواهید کرد که آیا آن یک جفت کفش اضافه ای که همراه آورده اید واقعا مورد نیازتان خواهد بود یا خیر. قبل از اینکه کوله پشتی خود را پر کنید، همه چیزهایی که می خواهید همراه ببرید در کنار آن قرار دهید و با دقت فکر کنید که آیا واقعا به آن ها نیازمند هستید یا خیر. برای مثال آیا در طول سفر فرصت لباس شستن پیدا خواهید کرد یا خیر. جواب این سوال می تواند به شما کمک کند تعداد لباس های کمتری در کوله پشتی خود قرار دهید. اگر قرار است به سفر در طبیعت و حیات وحش بروید، آیا می توانید شلوار جین سنگین خود را کنار بگذارید و شلوار کوهنوردی سبک و ضد آب خود را درون کوله پشتی قرار دهید. یا مثلا به جای یک حوله بزرگ، یک حوله کم حجم با قدرت بالای جذب آب در کوله پشتی خود بگذارید. این نکته را در نظر داشته باشید که با حذف کردن چیزهای اضافی از کوله پشتی می توانید وزن کوله پشتی خود را کمی کاهش دهید. برای مثال برخی از کوله پشتی ها دارای بخش های فلزی هستند که می توانید آن ها را به راحتی از کوله پشتی جدا کنید تا آن را سبک تر نمایید. البته این بخش های فلزی، زمانی که کوله پشتی تان خیلی سنگین می شود، باعث می شوند وزن بار پخش شود و حمل کوله پشتی آسان تر گردد. زمانی که فکر می کنید همه موارد مورد نیاز خود را برداشته اید، درب کوله پشتی خود را ببندید و آن را چند صد متر حمل کنید. اگر احساس می کنید بیش از اندازه سنگین است، دوباره آن را باز کنید و مقداری از محتویات آن را حذف نماییئ که از نکات مهم در بین راه های آماده کردن کوله پشتی است.
همه چیز را در جای درست خود قرار دهید
برای اینکه از صدمه زدن به کمر و شانه های خود جلوگیری کنید و تعادل خود را در هنگام حمل کوله پشتی از دست ندهید، موارد سنگین را در مرکز عمودی کوله پشتی تان و تا حد ممکن در قسمتی که به بدنتان می چسبد، بگذارید. این بدان معنیست که موارد سبک تر مانند کیسه خواب یا لباس هایتان در پایین ترین نقطه کوله پشتی قرار می گیرد و موارد سنگین تر مانند لپ تاپ را در قسمت میانی کوله پشتی. لوازمی که شکل عجیب یا لبه های نوک تیز دارند می بایست در میان لباس ها قرار گیرند تا به ستون فقراتتان فشار وارد نیاورند و پشتتان را اذیت نکنند. وقتی زمان آن فرا می رسد که تصمیم بگیرید چه چیزی را در کجای کوله پشتی قرار دهید، به این فکر کنید که به کدام یک از موارد درون کیفتان بیشتر احتیاج دارید و می خواهید سریع تر آن را پیدا کنید. هر چیزی که می خواهید به سرعت به آن دسترسی داشته باشید، مثلا کرم ضد آفتاب، کاپشن بارانی یا خوراکی را می بایست یا در جیب های کوچک بیرون کوله پشتی قرار دهید و یا در بالاترین نقطه محفظه اصلی آن بگذارید. دسته بندی لباس ها می تواند به مرتب نگه داشتن آن ها کمک کند به خصوص در کوله پشتی های بزرگتر که به آسانی نمی توان چیزی را پیدا کرد. این کار همچنین باعث شکل دادن و حالت گرفتن کیف شما می شود. برای این کار می بایست موارد مشابه را در یک دسته قرار دهید مواردی مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم آشپزی یا لباس های زیر می بایست همراه با هم داخل یک کیسه پلاستیکی یا کیف های کوچک و سبک قرار گیرند و درون کوله پشتی گذاشته شوند که این مورد از روش های آماده کردن کوله پشتی است